"ما هميشه سعي مي کنيم تا غذا را با بالاترين کيفيت به مشتریان ارائه کنيم." به قاطعیت مي توان گفت اين جمله شعار و سرلوحه ي کار کباب و جوجه وبریان جوادیان با بيش از نيم قرن فعاليت در صنف غذا است.

کباب و جوجه وبریان جوادیان در سال 1342 توسط مرحوم "مصطفی جوادیان" بنيان نهاده شد. از همان ابتدا هدف اين رستوران ارائه غذا با بهترين کيفيت و بالابردن استاندارد کاري در اين صنف بود. اين رستوران در سال 1377 به مکان فعلي آن يعني اصفهان , خیابان سروش , چهار راه عسکریه منتقل شد. در سال هايي که سيستم هاي مديريت جديد و استانداردهاي کيفي و بهداشتي چندان جايي در صنف رستوران و چلوکبابي نداشت، کباب ، جوجه وبریان جوادیان در تلاش بود تا سيستم مديريت جديد را در کار خود پياده سازي کند.  استفاده از متخصصين بهداشت و سيستم هاي مديريتي، فرستادن افراد به مراکزآموزشی داخل کشور جهت ديدن دوره هاي تخصصي، همه و همه از جمله مواردي است که رستوران کباب ، جوجه وبریان جوادیان در آنها پيش گام است.

"کيفيت غذا و رضايت مشتري اولويت اول ماست"اميدواريم با ميزباني شايسته از شما خاطراتي خوشي از رستوران کباب ،جوجه وبریان جوادیان  برايتان رقم بزنيم.